Apple Watch Domů iPad iPhone Mac

Apple slaví 40. výročí!

1.dubna 1976. Důležitý den, který by si rozhodně měli všichni fanoušci Applu pamatovat.

Jak už někteří z vás tuší, dnes je to 40 let od založení společnosti Apple Stevem Jobsem, Stevem Wozniakem a Ronaldem Waynem. Když si představíme jak Apple vlastně začínal. Neznámá firma s téměř nulovým kapitálem, co konstruuje i vyrábí vše v jedné malé garáži. A teď ? Apple patří rozhodně mezi nejhodnotnější a nejznámější firmy na světe.

Nedávno Apple oslavil 1 milliardu aktivních zařízení, což je absolutně neskutečné číslo, jelikož na světě žije kolem 7 miliard lidí. Apple za dobu svého působení představil několik kategorií produktů. Začínal počítačemi, takzvanými Macy, Macbooky, které všichni dobře známe. Dále představil hudební přehrávač iPod, mobilní telefon iPhone, který mimo jiné činí 2/3 všech tržeb Applu a většina zákazníků volí iPhone jako svůj první jablečný výrobek. Poté představil také iPad, tablet společnosti Apple, který se dokonce rozrostl do několika zajímavých kategorií a televizi Apple TV. Novinkou minulého roku byly Apple Watch, první nositelná elektronika této společnosti. Hodinky se velmi brzy umístily na první příčče celosvětově nejprodávanějších hodinek.

Novou kategorii již Apple v blízké době nechystá, spekuluje se jen o představení Apple Car, ale tento projekt je zatím spíše v hlavách fanoušků.

Máte rádi Apple výrobky a rádi si necháte poradit? Sledujte můj YouTube kanál, který je zaměřený jen a jen na Apple produkty!

 

 

O autorovi

Pavlína Akivanova

Zanechte komentář